OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
19.03.2023 r.

 1. „Człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce” (1 Sm 16,7). W czasie Wielkiego Postu Chrystus otwiera nasze oczy na to, co duchowe. Pozwólmy więc, aby Chrystus dokonał naszego cudu w naszym życiu i prośmy „dotknij, Panie, moich oczu, abym przejrzał”. Dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, proszę o obecność.
 2. Z okresem Wielkiego Postu są związane nabożeństwa pasyjne przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego odkupienia i zbawienia. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30 z rozważaniem dla dzieci i młodzieży, o godz. 17:15 dla dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi świętej.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 6. W ramach wielkanocnego dzieła Caritas możemy nabyć świece wielkanocne. Akcja wielkanocna jest przeznaczona na pomoc pacjentom przebywającym w zakładach opieki leczniczej w Jeleniej Górze i Legnicy.
  Cena świec:
  - mała świeca - 8 zł.,
  - duża świeca - 16 zł.
 7. 3 kwietnia 2023 r. w Wielki Poniedziałek – o godz. 19:00 spotkamy się na drodze krzyżowej na trasie biegowej (TCTA) pod Chojnikiem. Początek nabożeństwa przy krzyżu na ul. Chałubińskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
  - poniedziałek - uroczystość św. Józefa, Opiekuna Zbawiciela, Patrona Kościoła,
  - sobotę - uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to dzień wdzięczności św. za Jana Pawła II.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Roman Małecki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Copyright © 2015 - 2023 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie