1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane z męką i śmiercią Pana Jezusa.

Na każdej mszy świętej poświęcenie palm, natomiast w czasie mszy świętej o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się procesja z palmami.W dalszym ciągu są do nabycia rozprowadzane paschaliki w ramach wielkopostnej akcjiCaritas. Cena jednej świecy – 5 zł. Zachęcamy do nabycia tych świec. Mogą nam posłużyć np. w czasie wigilii paschalnej. W ubiegłą niedzielę taca była przeznaczona na prace remontowe. Zebrano 5379 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. Podczas Gorzkich Żali, jak w poprzednich latach, będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Składamy serdeczne podziękowanie za zrozumienie i wsparcie.

3. W środę odwiedziny chorych od. godz. 9.00

4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy nieszporami w Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy wszystkich na te najważniejsze święta w całym roku kościelnym, które uobecniają całe misterium naszego odkupienia i zbawienia.

Porządek liturgii w czasie triduum paschalnego:
    Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św. o godz. 7.00
    Wielki Piątek – g. 12.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej g. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej
    Wielka Sobota – g. 20.00 – Uroczysta Wigilia paschalna

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami, ale mieć je przy sobie. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół. Wzorem lat ubiegłych w kościele będą wystawione kosze na dary, z których członkowie Akcji Katolickiej przygotują paczki dla najuboższych mieszkańców naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w tym tygodniu.

6. W ramach przygotowań do właściwego przeżycia triduum paschalnego zapraszam na katechezy w poniedziałek, wtorek i środę po mszy świętej wieczornej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu odszedł do wieczności Franciszek Wala. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…