OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023 r.

 1. Oddajemy dzisiaj cześć Bogu w Trójcy Przenajświętszej. Trójjedyny Bóg nie chce, byśmy Go znali niejasno, ale chce nas obdarzyć głęboką, osobistą relacją z każdą z Osób Boskich, by nasze życie było coraz bardziej przeniknięte Bożą miłością. Bóg przenika nas swoją miłością w ludzie zebranym w jego imię – w Kościele. Módlmy się, aby sercem przyjąć to, czego nie może przeniknąć nasz ludzki umysł.
 2. Dzisiaj o godz. 12:00, będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się, aby w życiu dzieci i ich rodzin rozwinęła się przyjaźń z Jezusem, który przychodzi pod postaciami chleba i wina w Eucharystii.
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte są odprawiane tak, jak w każdą niedzielę; na zakończenie Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Włączmy się we wspólne uwielbienie Chrystusa obecnego w Eucharystii przez udział w tej uroczystości, przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, udekorowanie naszych mieszkań i domów symbolami religijnymi. Niech to będzie wyznanie wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii.
  Trasa procesji: kościół - ul. Sądowa - ul. Kamiennogórska - ul. Ogrodowa - ul. Dembowskiego - kościół.
 4. Od 1 czerwca czcimy Najświętsze Serce Jana Jezusa, w którym widzimy Boską i ludzką miłość naszego Zbawiciela. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego codziennie o godz. 17:30. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po zakończeniu nabożeństwa czerwcowego.
 5. Od niedzieli 11 do 25 czerwca 2023 r. Msza święta o godz. 9:00 będzie odprawiana w kościele św. Marcina.
 6. Zgodnie z decyzją Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, 25 czerwca 2023 r. ksiądz Daniel Prentki kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. Z powodu braku księży w diecezji, w parafii już nie będzie wikariusza, dlatego też od 26 czerwca 2023 r. nastąpią zmiany godzin sprawowania Mszy świętych w niedziele i dni powszednie.
  Msze święte w dni powszednie będą odprawiane:
  - 07:00 (poniedziałek i wtorek),
  - 18:00 (środa, czwartek, piątek i sobota).
  Msze święte w niedziele i święta będą sprawowane w następujących godzinach:
  - 08:00,
  - 10:30,
  - 12:00 (w kościele św. Marcina od lipca do 11 listopada w pierwszą niedzielę miesiąca),
  - 18:00.
 7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  - w czwartek – uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Marek Sołtanowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie