OGŁOSZENIA PARAFIALNE X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
11.06.2023 r.

 1. W niedzielę Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, byśmy uczcili jego zmartwychwstanie. On zasiada przy stole z grzesznikami i celnikami. Celebrując Najświętsza Ofiarę prośmy o jedność wszystkich chrześcijan i miłość wobec tych, którzy są daleko od Niego. Niech Boski Lekarz leczy choroby niezgody i podziałów między nami.
 2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. We wtorek o godz. 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej fatimskiej. Po modlitwie różańcowej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.
 4. Od 1 czerwca czcimy Najświętsze Serce Jana Jezusa, w którym widzimy Boską i ludzką miłość naszego Zbawiciela. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego codziennie o godz. 17.30. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po zakończeniu nabożeństwa czerwcowego. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.
 1. Od niedzieli 11 do 25 czerwca msza święta o godz. 9.00 jest odprawiana w kościele św. Marcina.
 2. Zgodnie z decyzją Ks. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego, 25 czerwca ks. Daniel Prentki kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. Z powodu braku księży w diecezji, w parafii już nie będzie wikariusza, dlatego też od 26 czerwca 2023 r. nastąpią zmiany godzin sprawowania Mszy świętych w dni powszednie i w niedziele. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane: poniedziałek, wtorek – godz. 7.00, środa, czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00. Msze święte w niedziele i święta będą sprawowane w następujących godz. – 8.00, 10.30, 12.00 (w kościele św. Marcina od lipca do 11 listopada w pierwszą niedzielę miesiąca – 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada) i 18.00.
 3. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Rodzina Radia Maryja w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 lipca 2023 r. Zapisy: 575 992 743 (Hanna); 695 803 925 (Janina).
 2. Spotkanie ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw "Sychar" w piątek 16 czerwca 2023 o 19.30 w Jeleniej Górze - Cieplicach u O. Pijarów. Pozdrawiam serdecznie - Elżbieta Kowalczyk tel. 691 692 798.
 3. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Danuta Maszyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Copyright © 2015 - 2023 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie