OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.06.2023 r.

 1. Gromadziny się na Eucharystii jako jedna rodzina dzieci Bożych, aby uwielbiać naszego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy Jego ludem, jego owcami – jak usłyszymy w dzisiejszym psalmie responsoryjnym (por. ps 100,3). Tej troski Boga o nas doświadczamy każdego dnia. Uczestnicząc w tej Mszy świętej, otwórzmy nasze serca na pełną troski miłość Boga o swoje dzieci.
 2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Złożyliśmy 5410 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Od 1 czerwca czcimy Najświętsze Serce Jana Jezusa, w którym widzimy Boską i ludzką miłość naszego Zbawiciela. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego codziennie o godz. 17.30.
 4. Od niedzieli 11 do 25 czerwca Msza święta o godz. 9.00 jest odprawiana w kościele św. Marcina.
 5. Zgodnie z decyzją Ks. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego, 25 czerwca ks. Daniel Prentki kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. Z powodu braku księży w diecezji, w parafii już nie będzie wikariusza, dlatego też od 26 czerwca nastąpią zmiany godzin sprawowania mszy świętych w dni powszednie i w niedziele. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane: poniedziałek, wtorek – godz. 7.00, środa, czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00. Msze święte w niedziele i święta będą sprawowane w następujących godz. – 8.00, 10.30, 12.00 (w kościele św. Marcina od lipca do 11 listopada w pierwszą niedzielę miesiąca – 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada) i 18.00.
 6. W piątek, 23 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
 7. W niedzielę, 25 czerwca, na Mszy świętej o godz. 10.30 pożegnamy ks. Daniela, który odchodzi do parafii w Prochowicach. Zachęcam do licznego udziału w tej Mszy świętej.
 8. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  - w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie