OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
25.06.2023 r.

 1. Eucharystia jest szczególnym momentem, kiedy gromadzi się wspólnota Kościoła. Dziś Bóg przez swoje słowo kieruje do nas zachętę, byśmy byli odważni. Ta odwaga nie ma oznaczać brawury z naszej strony. Pomimo różnych obaw i lęków codzienności możemy być pewni, że gdy zaufamy Panu, nigdy nie stracimy nadziei. Otwórzmy nasze serca na wszystko, co Bóg dla nas przygotował.
 2. Ksiądz Daniel Prentki kończy dziś pracę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za posługę katechetyczną, opiekę nad liturgiczną służba ołtarza, sprawowanie sakramentów świętych i posługę wśród chorych. Życzymy, by w parafii Prochowice, Chrystus – Wieczny Kaplan błogosławił w pracy wśród powierzonego Ludu Bożego. Szczęść Boże!
 3. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego do końca miesiąca codziennie o godz. 17.30.
 4. Od niedzieli 11 do 25 czerwca Msza święta o godz. 9.00 jest odprawiana w kościele św. Marcina.
 5. Od 26 czerwca 2023 r. nastąpią zmiany godzin sprawowania mszy świętych w dni powszednie i w niedziele. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane: poniedziałek, wtorek – godz. 7.00, środa, czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00. Msze święte w niedziele i święta będą sprawowane w następujących godz. – 8.00, 10.30, 12.00 (w kościele św. Marcina od lipca do 11 listopada w pierwszą niedzielę miesiąca – 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października, 5 listopada) i 18.00.
 6. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00
 7. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  - w czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji.
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Stanisław Kurzawa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie