OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02.07.2023 r.

 1. W czasie dzisiejszej Mszy świętej słyszymy modlitwę, aby Bóg „obdarzył nas ustawiczną bojaźnią i miłością swojego świętego imienia”. Dopóki Bóg będzie jedynie tłem naszego życia, a nie jego prawdziwym centrum, nie będziemy wiedzieć, kim tak naprawdę On jest. Podczas Eucharystii otwieramy przed Panem nasze serca i stawiamy Go w centrum naszych codziennych spraw. Niech nasz udział w niej pomoże poznać naszego Boga i Pana. Po Mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej oraz tak organizujmy wypoczynek wakacyjny i urlopowy, aby był tam czas na niedzielną Eucharystię.
 3. Od 26 czerwca 2023 r. nastąpiły zmiany godzin sprawowania Mszy świętych w dni powszednie i w niedziele. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane: poniedziałek, wtorek – godz. 7.00, środa, czwartek, piątek, sobota – godz. 18.00. Msze święte w niedziele i święta są sprawowane w następujących godz. – 8.00, 10.30, 12.00 (w kościele pw. św. Marcina od lipca do 11 listopada w pierwszą niedzielę miesiąca – 2 lipca 2023 r., 6 sierpnia 2023 r., 3 września 2023 r., 1 października 2023 r., 5 listopada2023 r.) i 18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15.
 6. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła,
  - w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  - w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Irena Żyłkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Copyright © 2015 - 2023 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie