OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
13.08.2023 r.

 1. Każda Msza święta to nasze osobiste spotkanie z Jezusem, który przychodzi do nas zupełnie tak samo, jak przyszedł do apostołów, kiedy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego – o czym usłyszymy w Ewangelii. Chrystus jest obecny pośród nas i dodaje nam odwagi na każdy czas prób i doświadczeń. Z żywą wiarą i miłością rozpocznijmy sprawowanie Eucharystii i prośmy Boga, abyśmy znaleźli łaskę w stosownej chwili. O godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Matki Bożej fatimskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszej parafii są sprawowane tak, jak w każdą niedzielę (8.00, 10.30, 18.00). Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Przypominam, że mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii.
 3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.
 4. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika,
  - we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera.
 6. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego wypoczynku.
 7. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Termin zbiórki został wyznaczony w naszej parafii na 29 sierpnia o godzinie 13.00. Zużyty sprzęt elektroniczny i AGD prosimy dostarczyć do parafii na 2 dni przed datą odbioru.

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie