OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
03.12.2023 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu. Jest to czas, w którym chcemy przygotować nasze serca na powtórne przyjście Chrystusa oraz na głębokie przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego. Mamy na to niewiele czasu, bo już dokładnie za trzy tygodnie zasiądziemy przy wigilijnym stole. Dlatego tym wymowniej brzmi Chrystusowe wezwanie z dzisiejszej ewangelii: „Czuwajcie” (Mk 13,37). W takiej postawie przeżywajmy dzisiejszą Mszę świętą na początek Adwentu. Po Mszy świętej o godz. 8.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Tak, jak w poprzednich latach, ofiary z opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, czyli Msze święte poświęcone Matce Bożej, która jest naszą adwentową przewodniczką w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W następną niedzielę, 10 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 12 grudnia. Zaplanujmy sobie nasze obowiązki, by uczestniczyć w ćwiczeniach duchowych. Również w niedzielę, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Proszę o obecność.
  5. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury. W zakrystii do odebrania jest dwumiesięcznik Gościa niedzielnego pt. „Historia Kościoła”.
  6. W tym tygodniu obchodzimy, w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  7. Strażacy z OSP w Sobieszowie organizują pomoc pod nazwą „Paczka dla Seniora”. Włączmy się w tę jakże szlachetną inicjatywę. Wszelką pomoc w postaci darów prosimy dostarczać do 15 grudnia.