OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
10.12.2023 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Widzimy, że Kościół potrzebuje naszej konkretnej pomocy, naszego nawrócenia, aby mógł się rozwijać i wzrastać. Podobnie jest z naszą parafią. Nie odnowi się on bez naszej wewnętrznej odnowy, bez naszego otwarcia na przychodzącego Chrystusa. Dlatego przyjmijmy wołanie św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Mk 1,3).
  2. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Mateusz Rycek. Zaplanujmy sobie nasze obowiązki, by uczestniczyć w ćwiczeniach duchowych.
  3. O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Proszę obecność.
  4. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prac remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Cena świec – mała – 10 zł, duża – 20 zł.
  6. Z Adwentem związane są Roraty, czyli Msze święte poświęcone Matce Bożej, która jest naszą adwentową przewodniczką w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
  7. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  9. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
    - w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
    - w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  11. Strażacy z OSP w Sobieszowie organizują pomoc pod nazwą „Paczka dla Seniora”. Włączmy się w tę jakże szlachetną inicjatywę. Wszelką pomoc w postaci darów prosimy dostarczać do 15 grudnia.
  12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Marian Jabłoński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…