OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
17.12.2023 r.

1. Słowem kluczowym trzeciej niedzieli Adwentu jest radość. Radość płynie z faktu ponownego przyjścia Mesjasza – Jezusa na ziemię. Niech Bóg, który przychodzi nas zbawić napełnia nas radością, byśmy w pokoju serca szli przez życie na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem.
  2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prac remontowe w naszej świątyni. Zebraliśmy na ten cel 5785,00 zł. W poprzednią niedzielę wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą Kościół na Wschodzie – zebraliśmy 716,00 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Z adwentem związane są roraty, czyli Msze święte poświęcone Matce Bożej, która jest naszą adwentową przewodniczką w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
  4. W środę i czwartek odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem od godz. 09:00.
  5. Sakrament pokuty będzie sprawowany od czwartku do soboty od godz. 17:00. Skorzystajmy z daru Bożego przebaczenia, abyśmy z radością mogli świętować uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  6. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
    Do nabycia są świece wigilijne Caritas na stół wigilijny. Cena świec: mała – 10 zł, duża – 20 zł.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. Dziękuję bardzo za włączenie się w akcję „Paczka dla Seniora” organizowaną przez OSP w Sobieszowie.
  9. W tym roku organizacja wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy będzie nieco inna. Proszę o zgłaszanie rodzin na wizytę kolędową w zakrystii do 6 stycznia 2024 roku włącznie. Po tym terminie zostanie ogłoszony plan odwiedzin duszpasterskich na poszczególnych ulicach parafii.