OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
24.12.2023 r.

1. Bardzo blisko są już wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Dziś czwarta niedziela Adwentu i jednocześnie wieczór wigilijny i wspomnienie nocy, podczas której wypełniły się proroctwa przyjścia na świat Mesjasza. Wszystko to dokonało się dzięki słowu Maryi: Amen – „niech mi się stanie”. Rozpoczynając Eucharystię, patrzmy na Maryję i od Niej uczmy się posłuszeństwa Bożemu słowu, które stało się ciałem i które może także i w naszym życiu dokonać przemiany.
  2. Dzisiaj przeżywamy dzień wigilii Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, by spotkanie przy wigilijnym stole miało chrześcijański charakter. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. W trakcie wieczerzy wigilijnej lub po niej starajmy się wspólnie śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Pasterka o godz. 22.00. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto Szczepana, pierwszego męczennika o godz.: 8.00, 10.30, i 18.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
  4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Ze względu na powiększoną objętość tygodników Gość Niedzielny kosztuje 15 zł, a Niedziela – 12 zł.
  5. W tym roku organizacja wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy będzie nieco inna. Proszę o zgłaszanie rodzin na wizytę kolędową w zakrystii do 6 stycznia 2024 roku włącznie. Po tym terminie zostanie ogłoszony plan odwiedzin duszpasterskich na poszczególnych ulicach parafii.
  6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Kościelska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…