OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25.12.2023 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej parafii w godzinach: 8.00,10.30 i 18.00.

Szanowni Goście, Kochani Parafianie,
„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14)
Narodzenie Jezusa w Betlejem, to dar bliskości Boga – Emmanuela przynoszącego światu pokój serca i nadzieję zbawienia. Boże Dziecię rodzi się dla nas i pragnie towarzyszyć nam w życiu swoją obecnością i przemieniać swoją łaską. Przynosi dar pokoju wobec naszych lęków, obaw o siebie, o rodzinę, o przyszłość, o nasz dom ojczysty…
Otwórzmy przed Nim drzwi naszych serc, On jest Bożym światłem i Mądrością w naszej codzienności. Niech zamieszka z nami, uświęca, kieruje, umacnia we wszelkich trudach, poprzez które idziemy do zbawienia.
Życzę obfitego błogosławieństwa Bożego Dzieciątka w każdym dniu, daru pokoju w  sercu, głębokiej wiary, zdrowia i wszelkiego dobra.
Ks. Proboszcz

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

3. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu za ofiarowanie nam choinek – Panu dyrektorowi Andrzejowi Rajowi za osobiste zaangażowanie. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Radzie parafialnej i wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy ustawieniu choinek oraz przygotowaniu szopki. Dziękujemy siostrom eucharystkom za dekorację ołtarzy, kościoła, Paniom z naszej parafii, które przez cały rok bezinteresownie dbają o czystość naszej świątyni. Wszystkim dziękujemy za świadectwo wiary i wspólną troskę o naszą świątynię.

4. Od czasów św. Franciszka z Asyżu w kościołach ustawiana jest szopka, jako szczególna pamiątka Bożego Narodzenia. Przez wieki ludzie wierzący obecni na Mszy świętej podchodzili do szopki, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. Adorujmy również i my Jezusa w żłóbku, prowadźmy zwłaszcza dzieci, by im pokazać Dzieciątko Jezus i w ten sposób uczyć je wiary.

- w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,
- w czwartek – święto św. Młodzianków, męczenników.

6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.