OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - MĘKI PAŃSKIEJ
24.03.2024 r.

1. Rozpoczynamy celebrację najważniejszego tygodnia w życiu Jezusa i w naszym życiu – Wielkiego Tygodnia. Liturgia ukazuje nam Chrystusa, który wjeżdża do Jerozolimy, by umrzeć na krzyżu dla naszego zbawienia. W ten sposób pokazuje nam niezwykłą miłość do nas i nam właściwą drogę życia. Tylko w ten sposób człowiek osiąga wolność – przez krzyż. Prośmy dzisiaj Pana, aby nas umocnił w podążaniu tą drogą nie tylko w Wielkim Tygodniu, ale każdego dnia. Dzisiaj:
- w czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm,
- na Mszy świętej o godz. 10:30 procesja z palmami wokół kościoła.
- po Mszy świętej o godz. 10:30, odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci klas trzecich (proszę o obecność),
- o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek i wtorek odwiedziny chorych od godz. 09:00.

3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy w Niedzielę Wielkanocną.

Porządek liturgii w czasie Triduum Paschalnego:
- Wielki Czwartek – godz. 18:00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
- Wielki Piątek – godz. 18:00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień pokutny, dlatego obowiązuje nas post: dwa posiłki lekkie i jeden do syta, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21:00.
- Wielka Sobota – godz. 20:00 – Uroczysta Wigilia Paschalna.

4. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany:
- w Wielki Poniedziałek w godz. 17:30-18:30,
- w Wielki Wtorek w godz. 17:30-18:30,
- w Wielką Środę w godz. 17:00-17:55,
- w Wielki Piątek w godz. 10:00-11:00.

5. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę, w godz. 09:00-13:30, co 30 minut. Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół.  W czasie poświęcenia pokarmów prosimy o modlitewne skupienie i adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli. Do nabycia dwumiesięcznik Gościa niedzielnego – Historia Kościoła. Cena 12 zł.

7. Do nabycia są świece wielkopostnego dzieła pomocy Caritas. Cena świec – mała 8 zł, duża – 16 zł.

8. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Włoch (Florencja - Piza - San Gimignano - Watykan - Rzym - Manopello - Asyż - Wenecja) w terminie 11-20.07.2024 r. Oferta jest wywieszona w gablocie. Dostępne są także ulotki z ofertą. Odpowiedzialny za wycieczkę jest katecheta p. Patryk Mężyk, u którego można uzyskać wszelkie informacje. Zadatek przy zapisie: 500,00 zł.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna tylko w poniedziałek w godz. 16:00-17:30.