NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
12.05.2024 r.

1. Świętujemy dzisiaj jedną z najważniejszych uroczystości w roku liturgicznym – Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie, które dziś wspominamy, staje się rzeczywistością w Eucharystii. Pozwólmy więc, aby także i w naszych sercach Duch Święty zapalił ogień swojej miłości, podobnie jak kiedyś stało się to w sercach apostołów.

2. Ze względu na „Biały tydzień” w poniedziałek i wtorek, Msza święta będzie sprawowana również o godz. 18:00.

3. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17:30. Zachęcam do wspólnego uwielbienia Boga przez Maryję.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli. Do nabycia w zakrystii jest również kolejny numer dwumiesięcznika Historia Kościoła. Cena – 14 zł.

5.  Pozostało jedno miejsce (maksymalnie dwa miejsca) na wycieczkę do Włoch (Florencja  Piza San Gimignano Watykan Rzym Manopello Asyż Wenecja) w terminie 11-20.07.2024 r. Oferta jest wywieszona w gablocie. Dostępne są także ulotki z ofertą. Odpowiedzialnym za wycieczkę jest p. Patryk Mężyk, u którego można uzyskać informacje. Zadatek przy zapisie: 500,00 zł.

6. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszym parafii. Złożyliśmy na ten cel 6930 zł.

w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,
- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.