OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ
TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
26.05.2024 r.

1. Niech będzie błogosławiony Bóg Ojciec, Jego Syn Jezus Chrystus i Duch święty, bo okazali nam swoje miłosierdzie. W uroczystość Najświętszej Trójcy otwórzmy serca na źródło miłości i dziękujmy pod czas Eucharystii za wszystko, czym Bóg nas obdarzył. Na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas czwartych przeżywają Rocznicę I Komunii świętej. Prośmy w ich intencji, odnowiły przyjaźń z Jezusem przychodzącym do nas pod postaciami chleba i wina.

2. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej do końca maja codziennie o godz. 17.30. Zachęcam do wspólnego uwielbienia Boga przez Maryję.

3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 10.30 wspólna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zgromadźmy się na tej Eucharystii, byśmy wspólnie wyznali w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna przejdzie ustalona trasą, czyli ulicami: Dembowskiego, Sądową, Kamiennogórską, Ogrodową i powrót ulicą Dembowskiego do parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tych ustalonych miejscach. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Oktawa Bożego Ciała od piątku po nabożeństwie majowym i nabożeństwie ku czci Serca Pana Jezusa od soboty, 1 czerwca 2024 r. Zachęcam do udziału w procesji eucharystycznej w czasie oktawy.

5. W sobotę, od godz. 9.00 odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i „pierwszej soboty” ku czci NMP.

6. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca o godz. 12.00 Msza święta w kościele św. Marcina z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

7. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli. Do nabycia w zakrystii jest również kolejny numer dwumiesięcznika Historia Kościoła.
Cena – 14 zł.

8. Zapraszamy na Oratorium: "Psalmy" (dyr. Adam Mikulski), które odbędzie 7. czerwca 2024 r., o godzinie 19:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze - Sobieszowie.

w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
- w piątek – święto Nawiedzenia NMP.

10. Spotkanie wspólnoty żywego różańca odbędzie 1 czerwca po Mszy świętej wieczornej.
W każdą środę o godz. 17.00 zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Wiktor Górski i Leokadia Samiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…