OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
02.06.2024 r.

1. W dzisiejszym psalmie usłyszymy słowa: „Nie będziesz miał obcego boga, cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał. Ja jestem Panem, Bogiem twoim”. To pierwsze przykazanie Dekalogu bardzo mocni jest związane z trzecim: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Dlatego przychodząc na Eucharystię spełniamy oba te przykazania. Ale robimy to nie tylko dla Boga, ale także dla siebie. Bóg daje nam ten dzień, by przypomnieć nam o naszym wyjątkowym powołaniu do chwały nieba. Otwierajmy się na jego łaskę.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem na zakończenie nabożeństwa. Zachęcam do wspólnego uwielbienia Boga przez symbol Boskiego Serca Syna Bożego. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, odbędzie się poświęcenie wianków.

3. W każdą środę o godz. 17.00 zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.45.

6. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
- w środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne kościoła pomocniczego (odpust),
- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. Zapraszamy na Oratorium: "Psalmy" (dyr. Adam Mikulski), które odbędzie 7. czerwca 2024 r., o godzinie 19:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze - Sobieszowie. Obecność obowiązkowa osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7.

9. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Włoch odbędzie 17 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w kościele.

10. Zwolniło się 1 miejsce (max. 2 os.) na wycieczkę do Włoch (Florencja – Piza – San Gimignano - Watykan – Rzym – Manopello  – Asyż  Wenecja), w terminie 11-20.07.2024 r. Odpowiedzialny za wycieczkę jest katecheta p. Patryk Mężyk, u którego można uzyskać wszelkie informacje. Zadatek przy zapisie: 500,00 zł.

11. Zapraszamy 30. czerwca 2024 r. na uroczystą Mszę świętą o godz. 12:00, na której będziemy przeżywać jubileusz 60-cio lecia święceń kapłańskich księdza prałata Józefa Frąca