OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
30.06.2024 r.

1. Chrystus Pan pozostaje z nami zawsze, ale pod osłoną znaków. Pozostaje z nami w swoim słowie, niosącym orędzie zbawienia, pozostaje w sakramencie Eucharystii. Znaki sakramentalne: woda, wino, chleb, słowa i gesty, to tylko jakby szaty, poprzez które możemy dotknąć samego Chrystusa. Trzeba jedynie wierzyć, że On jest pośród nas obecny, że mówi do nas i czyni nadal wielkie znaki. Dzisiaj o godz. 12.00 uroczysta Msza święta, na której będziemy przeżywać jubileusz 60. lecia święceń kapłańskich księdza prałata Józefa Frąca.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do wspólnego uwielbienia Boga przez symbol Boskiego Serca Syna Bożego.

3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o przeżywaniu czasu wolnego razem z Jezusem poprzez codzienną modlitwę i udział w niedzielnej mszy świętej. Organizujmy tak nasz wypoczynek, by nie zabrakło tam czasu na niedzielną Eucharystię.

4. W każdą środę o godz. 17.00 zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00

7. Kancelaria parafialna, w lipcu i sierpniu, czynna tylko w środy w godz. 16.30-17.30.

8. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

- w środę – święto św. Tomasza Apostoła,
- w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.