OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
11.08.2024 r.

1. Eucharystia jest Ucztą Nowego Przymierza, na której Chrystus karmi nas swoim Ciałem i wzmacnia swoją Krwią. Chleb Boży, który z nieba zstąpił i daje życie wieczne tym, którzy Go przyjmują. Mocą tego pokarmu możemy iść ufnie na spotkanie Pana, który przygotował nam ucztę tam, gdzie będziemy Go widzieć twarzą w twarz.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o przeżywaniu czasu wolnego razem z Jezusem poprzez codzienną modlitwę i udział w niedzielnej Mszy świętej. Organizujmy tak nasz wypoczynek, by nie zabrakło tam czasu na niedzielną Eucharystię.

4. W środę o godz. 17.30 zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 08:00, 10:30 i 18:00.  Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Biskup Legnicki, na podstawie kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 16 sierpnia 2024 roku. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

7. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
- w czwartek – w uroczystość Wniebowzięcia NMP,
- w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.