1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30.

2. Od tej niedzieli tj. 24. kwietnia do niedzieli 6. listopada msza święta o godz. 9.00 będzie odprawiana w kościele św. Marcina. Dziś, na prośbę Papieża Franciszka, jest zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy we wszystkich kościołach katolickich Europy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się zaprzysiężenie członków rady parafialnej. Są to: Stanisław Cieśliński, Ryszard Czosnyka, Robert Dobrowolski, Katarzyna Franczak, Krzysztof Giza, Zdzisław Giza, Grzegorz Gielert, Sławomir Gołucki, Tadeusz Kołcun, Stanisław Markowski, Dariusz Richter, Jarosław Skoczeń, Jadwiga Wićko. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek po mszy świętej.

4. Rozpoczęły się prace remontowe w naszej parafii. Obecnie firma wykonuje elementy pokrycia dachu. W tym tygodniu rozpoczną się roboty na dachu. Przypominam że, w wyniku zapytania ofertowego dotyczącego tych prac najlepszą ofertę przedstawiła firma FBH „Dach” Grzegorza Kędzierskiego. Koszt zamyka się w kwocie 192.599, 13 zł. Parafia starała się o dofinasowanie tego remontu i otrzymała 35.000,00 zł z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz 40.000,00 zł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy.

5. 14. maja, z okazji Roku Miłosierdzia, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy chętnych w zakrystii. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje modlitewne.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w Gościu niedzielnym m.in. Słowo Boże na niedzielę – Wieczna nowość miłości, Bóg mówi w Legnicy – nt. wydarzenia eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy;  w Niedzieli – Od czasów Mieszka I oddychamy chrześcijaństwem, Ukryty zabójca.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. To najlepsza modlitwa jaką pozostawił nam Jezus Chrystus.

10. w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – św. Marka Ewangelisty, święto; w tym dniu módlmy się w intencji ks. bp Marka Mendyka

• w piątek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto;