OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
06.10.2024 r.

1. Jezus Chrystus, będąc Synem Boga, nas także wprowadza w synostwo Boże i dlatego nie waha się nas nazwać swoimi braćmi. „Tak bowiem ten, który uświęca, jak i ci, którzy mają być uświęceni z jednego są wszyscy” (Hbr 2,11). Eucharystia, na którą nas dzisiaj zaprasza jest ofiarną Ucztą przy jednym stole, gdzie On sam jest Gospodarzem. Odpowiadając na Jego zaproszenie uczyńmy wszystko, co leży w naszej mocy, aby jak najowocniej przeżyć nasze Spotkanie z Nim.  Dzisiaj (06.10.2024 r.) o godz. 12.00 Msza święta w kościele św. Marcina.

2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcam do wspólnej modlitwy na różańcu.

3. W poniedziałek, 7 października 2024 r. o godz. 18.00, w sali nad zakrystią, odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Z okazji Dnia Papieskiego, w najbliższą sobotę, 12 października 2024 r., organizowane jest tradycyjne wyjście na Zamek Chojnik, który odwiedził Karol Wojtyła. Wyjście rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.00. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa, szczególnie rodziny i czcicieli św. Jana Pawła II. Dzień Papieski organizują Skauci Europy: Związek Harcerstwa Katolickiego Zawisza.

6. W następną niedzielę (13.10.2024 r.) będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski i wspierać stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo różańców dla dzieci z klas trzecich.

7. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.

8. W tym tygodniu obchodzimy, w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Władysław Kliber. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…