OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
20.10.2024 r.

1. Dzisiaj cały Kościół przeżywa Światowy Dzień Misyjny, przez który każdemu ochrzczonemu zostaje przypomniana jego tożsamość ucznia – misjonarza Chrystusa. Abyśmy mogli owocnie przeżyć ten dzień, Ojciec Święty zaproponował nam jako hasło słowa zaczerpnięte z ewangelijnej przypowieści o uczcie weselnej: „Idźcie i zaproście wszystkich na ucztę” (Mt 22,9). Poprzez pełne uczestnictwo w Eucharystii nosimy Chrystusa w sobie i jesteśmy zobowiązani do tego, aby zapraszać wszystkich na ucztę, która daje zbawienie.  Pozwólmy, aby Chrystus uczynił nas autentycznymi świadkami dobrej nowiny.

2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski, w którym wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą materialną stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2510 zł.

3. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Złożyliśmy 4690 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcam do wspólnej modlitwy na różańcu.

5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.

7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

8. W następną niedzielę, 27 października po Mszy świętej o godz. 10.30, odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci klas trzecich. Proszę rodziców o obecność.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Jadwiga Zielonka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…