1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela miesiąca; po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać  o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Przypominamy, że od niedzieli tj. 24. kwietnia do niedzieli 6. listopada msza święta o godz. 9.00 będzie odprawiana w kościele św. Marcina.

3. W ubiegłą niedzielę, na prośbę Papieża Franciszka, została zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy we wszystkich kościołach katolickich Europy. Zebraliśmy 666, 70 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Rozpoczęły się prace remontowe w naszej parafii. Obecnie firma pracuje na dachu znajdującym się nad prezbiterium. Bardzo prosimy, by nie przechodzić na cmentarz przez teren, który został odgrodzony z powodu robót budowlanych.

5. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje modlitewne.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

8. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota. Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Sakrament pokuty na I piątek od godz. 17.00

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w Gościu niedzielnym: Niewola a nie boli, czemu służą objawienia prywatne? w Niedzieli: Królowa Polski, Polityka i świętość.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. To najlepsza modlitwa jaką pozostawił nam Jezus Chrystus.

11. w tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

• we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

• w środę – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona hutników i strażaków

• w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba