1. Przeżywamy dziś XXVI niedzielę w ciągu roku. Ta dzisiejsza niedziela ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

Dziś, na prośbę Episkopatu Polski, wspieramy naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek  przy wyjściu z kościoła ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech. Bądźmy solidarni z cierpiącymi. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 17.30.

Po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę, 1. października, odbędzie się pielgrzymka róż różańcowych do Krzeszowa. Zachęcamy do udziału. Koszt wyjazdu – 30 zł.

6. W przyszłą niedzielę, 2. października, po mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum.

7. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W Gościu niedzielnym m. in – Słowo Boże na niedzielę – inwestycja w przyszłość, Niedzielne dzieła – nt. niedzieli, Film „Bóg nie umarł – czy umiemy przekonująco bronić wiary?;  w Niedzieli – Rok wolontariatu w szkole, Komunikacja zanurzona w miłosierdziu, Niedziela Młodych – Czy katolikowi wypada się śmiać?

8. W ramach narodowej pielgrzymki Polaków w Roku Miłosierdzia do Rzymu  od 19. do 25. października 2016 r. jest organizowana pielgrzymka do Wiecznego Miasta. Koszt wyjazdu 730 zł + 150 euro. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – św. Wincentego a Paolo, prezbitera,

• w czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała – święto