1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę Adwentu, która rozpoczynamy nowy rok kościelny, to znaczy nowy rok łaski Bożej, w którym Bóg zaprasza nas kolejny raz do podjęcia wysiłku głębszego przeżywania swojej relacji z Nim, przyjrzeniu się naszemu życiu, które jest nieustannym oczekiwaniem. Jest to jednocześnie czas przypominający nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów, i przygotowujący nas do pamiątki Jego narodzenia w Betlejem. Zapraszamy na nieszpory godz. o 17.30. Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty zaś o godz. 7.00.

 2. Do piątku modliliśmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.

 3. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo.

 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 9.00. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 7. W sobotę po mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 8. Zachęcamy do lektury tygodników; w  „Gościu Niedzielnym: Godzina nieznana, ale pewna, Czym właściwie jest nadzieja, i w „Niedzieli”: Adwent – nowy początek, Nasz kolejny Adwent, Ślady Boga.

 9. Dzisiaj po każdej mszy świętej będą błogosławione opłatki na wigilijny stół. Zaopatrzmy się w opłatki tutaj, w kościele, gdyż to jest właściwe miejsce, skąd wziąć je na wigilijny stół. Każde święta Bożego Narodzenia są nowe, inne, inny jest czas, a zatem niech i opłatek będzie świeży, z tego roku. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, byśmy mogli się modlić w pewnym komforcie. Prosimy o wsparcie tej wspólnej sprawy. Caritas Diecezji Legnickiej przekazała nam świece na stół wigilijny w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca).

 10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się  11. grudnia, w trzecią niedzielę adwentu i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. Tomasz Baran, proboszcz z Wojcieszyc. Już teraz zaplanujmy sobie czas, by skorzystać z tego czasu łaski po to, by dobrze i godnie przeżyć nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

 11. W liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła

  • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie