1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Adwentu, pierwszą niedzielę miesiąca. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia. Po mszy świętej o godz. 12.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nieszpory godz. o 17.30. Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty zaś o godz. 7.00.

 2. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej mszy świętej będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 3. Po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo.

 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 6. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 7. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.

 8. Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Zaopatrzmy się w opłatki tutaj, w kościele, gdyż to jest właściwe miejsce, skąd wziąć je na wigilijny stół. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, byśmy mogli się modlić w pewnym komforcie. Prosimy o wsparcie tej wspólnej sprawy. Caritas Diecezji Legnickiej przekazała nam świece na stół wigilijny w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca).

 9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się  11. grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. Tomasz Baran, proboszcz z Wojcieszyc. Już teraz zaplanujmy sobie czas, by skorzystać z tego czasu łaski po to, by dobrze i godnie przeżyć pozostały czas Adwentu i nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

 10. W liturgii Kościoła obchodzimy:

  • we wtorek – św. Mikołaja, biskupa, patrona ludzkiej dobroci,

  • w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

  • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie