1. Przeżywamy dzisiaj trzecią niedzielę Adwentu, drugą niedzielę miesiąca. Trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zapraszamy na nieszpory godz. o 17.30.

 2. Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty zaś o godz. 7.00.

 3. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku włącznie. Prowadzi je ks. Tomasz Baran, proboszcz z Wojcieszyc. Zaplanujmy sobie czas, by skorzystać z tego czasu łaski po to, by dobrze i godnie przeżyć pozostały czas Adwentu i nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

 4. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy  modlitwą o ofiarą Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy 564 zł.  Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo.

 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 7. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 8.  Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.

 9. Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Zaopatrzmy się w opłatki tutaj, w kościele, gdyż to jest właściwe miejsce, skąd wziąć je na wigilijny stół. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, byśmy mogli się modlić w pewnym komforcie. Prosimy o wsparcie tej wspólnej sprawy. Caritas Diecezji Legnickiej przekazała nam świece na stół wigilijny w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca).

 10. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,

  • w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Helena Łozowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 12. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie