1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim naszym Gościom i wam, drodzy Parafianie składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość Bożego Narodzenia opromienia każdy dzień waszego życia. Niech będzie nieustającą inspiracją do stawania się coraz bardziej człowiekiem na miarę Bożą. Chrystus, któryś tamtej historycznej nocy narodził się w Betlejem, niech narodzi się w waszych sercach. Niechaj Boży pokój, radość z którymi przychodzi Boże Dziecię, trwają w was zawsze.

 2. Msze święte w naszej parafii o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz.7, 9,10.30,12. i 18.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta Narodzenia Pańskiego. Nadleśnictwu Śnieżka, dziękujemy za ofiarowanie nam pięknych choinek – Panu leśniczemu Damianowi Sołtysiakowi za osobiste zaangażowanie i przygotowanie choinek.  Dziękujemy Akcji Katolickiej i wszystkim, którzy pomagali w udekorowaniu prezbiterium i dekorację szopki. Dziękujemy siostrze Eugenii i panu Wiesławowi za dekorację ołtarzy. Panu organiście Zbigniewowi Karpińskiemu za grę i śpiew kolęd. Wszystkim obecnym dziękujemy za świadectwo wiary i braterskiej wspólnoty.

 5. Od czasów św. Franciszka z Asyżu w kościołach ustawiana jest szopka, jako szczególna pamiątka Narodzenia Pańskiego. Przez wieki ludzie wierzący obecni na mszy świętej podchodzili do szopki, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. Adorujmy również i my Jezusa

  w żłóbku, prowadźmy zwłaszcza dzieci, by im pokazać Dzieciątko Jezus.

 6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli: m.in.: Słowa najważniejsze, Drzewo prosto z raju, Nasz dom to drugie Betlejem; Czy chcemy Boga maleńkiego aż tak bliskiego? – ks. prof. Jerzy Szymik, Pokochajmy Miłość, Więcej miejsca dla Chrystusa – wywiad z Natalią Niemen.

 7. W sobotę 31. grudnia o godz. 18.00 Eucharystia połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym na zakończenie roku z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok.

 8. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Szczepana, pierwszego męczennika,

  • we wtorek – św. Jana, Apostoła i Ewangelistę,

  • w środę – św. Młodzianków, męczenników,

  • w piątek – świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa,

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie