1. Przeżywamy VIII niedzielę w ciągu roku. Bóg w swoim Słowie deklaruje, że troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta najświętsza ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. Nieszpory o 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  2. W Środę Popielcową, 1. marca, rozpoczynamy czas przygotowania do świąt wielkanocnych czyli Wielki Post. Msze święte wraz z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.30, 16.30 dla dzieci i młodzieży, i o 18.00. Środa popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, w którym zachowujemy wstrzemięźliwość i post. Nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz możemy zjeść jeden posiłek do sytości i dwa lekkie. Czas ten ma charakter pokutny który wzywa nas  do nawrócenia. Dodatkowo w tym czasie odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w których medytujemy mękę Chrystusa. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17.15, droga krzyżowa w piątki – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.15. Przed mszą świętą o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży oraz w trakcie nabożeństwa drogi krzyżowej.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in.: 30. rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – twórcy ruchu „Światło – Życie”, Stań do walki – program na Wielki Post, Ważniejsi niż patki – Słowo Boże na niedzielę; w Niedzieli: Przystanek Oaza, Środa popielcowa – Nowy początek, Nowe życie żołnierzy niezłomnych,

  6. W kinie Grand, przy ul. Krótkiej, od 24 lutego do 2 marca o godz. 16.00. jest wyświetlany film „Zerwany kłos” opowiadający o życiu błogosławionej Karoliny Kózkowny; cena biletów  – normalny – 16 zł, ulgowy 14 zł.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie