1. Przeżywamy II niedzielę naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, który nas powołał do Kościoła, Nowego Ludu Wybranego, aby przemienić nasze życie swą łaską i aby już tutaj zajaśniała w nas Jego chwała. O godz. 17.15 Gorzkie Żale, w których medytujemy  mękę i śmierć Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

  2. Taca dzisiejsza jest przeznczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

  3. Czas Wielkiego Postu to również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w piątki – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.15.

  4. W poniedziałek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

  7. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in.: Słowa najważniejsze – II niedziela Wlk Postu, pokuta, pokuta, pokuta, Renesans postu; w Niedzieli: Bruksela – stolica Unii europejskiej czy Eurabii…, Mój powrót, Rozmowa o edukacji,

  9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Janusz Kozyra, proboszcz z parafii Stara Kamienica. Starajmy się zaplanować sobie czas, by przeżyć owocnie rekolekcje.

  10. Archidiecezja wrocławska, w tym diecezja legnicka, podjęła inicjatywę „Dar dla Aleppo” zbierając pieniądze na odbudowę szpitala. Do tej akcji możemy włączyć się wysyłając sms na nr 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach lub przesyłać pieniądze na konto 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „dar dla Aleppo”. Mamy czas do końca czerwca.

  11. 18. marca 2017 r. o godz. 14.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie zostanie zainaugurowany Rok Wlastimila Hofmana. Program inauguracji jest wywieszony w gablocie przy kościele.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie