1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu — przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej — łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je ks. Janusz Kozyra, proboszcz z parafii Stara Kamienica. Starajmy się zaplanować sobie czas, by przeżyć owocnie rekolekcje.

W czasie rekolekcji nie ma mszy świętej o godz. 7.00. O godz. 17.15 Gorzkie Żale, w których medytujemy  mękę i śmierć Chrystusa. Serdecznie zapraszamy. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 5510 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

2. Czas Wielkiego Postu to również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy
w piątki – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.15.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

5. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in.: Podpisz się za rodziną, Misja za miedzą, Potrzebujemy znaków; w Niedzieli: Życie jest cudem, Groźny i silny artykuł 212, Szklarska Poręba honoruje swojego mieszkańca.

7. Archidiecezja wrocławska, w tym diecezja legnicka, podjęła inicjatywę „Dar dla Aleppo” zbierając pieniądze na odbudowę szpitala. Do tej akcji możemy włączyć się wysyłając sms na nr 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach lub przesyłać pieniądze na konto 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „dar dla Aleppo”. Mamy czas do końca czerwca.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie