1. Przeżywamy dziś XXIX niedzielę w ciągu roku. Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie.

Pod hasłem „Idźcie i głoście” przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Decyzją Stolicy Apostolskiej już od 91 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi wspomagamy młode Kościoły na terytoriach misyjnych.

2. Dziś  po każdej mszy świętej będziemy zbierać podpisy do Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, by chronić przed aborcją nienarodzone dzieci podejrzane o niepełnosprawność lub chorobę. Aby inicjatywa trafiła do sejmu potrzeba zebrać minimum 100. tysięcy podpisów. Prosimy zabrać dowody osobiste, gdyż potrzebny będzie numer PESEL.

3. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w której rozważamy tajemnice naszego zbawienia
i polecamy Bogu przez Maryję wszystkie sprawy.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w sobotę – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

7. Bardzo prosimy, by usunąć ławki postawione przy grobach na cmentarzu parafialnym.  Ławki te są postawione w alejce i zagradzają przejście do grobów.