1. Przeżywamy dziś XVII Niedzielę w ciągu roku.  Chrystus gromadząc nas wokół swojego stołu zachęca nas do wytrwałej modlitwy. Stąd słowem, jakie dziś w sposób szczególny do nas przemawia, jest „cierpliwość”. Prośmy Pana, aby umocnił
w nas tę bardzo ważną postawę. Nieszpory o godz. 17.30.

2. W ubiegłą niedzielę odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa przypadającego 25 lipca. Ofiary złożone przy tej okazji  – 450 zł – zostały przekazane na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na misjach. Bóg zapłać.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na to nabożeństwo.

4. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem obecnym
w Eucharystii. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15.

6. Trwają wakacje. Przypominajmy naszym najmłodszym o odpoczynku z Bogiem przez codzienną modlitwę, udział w niedzielnej mszy świętej i przykład życia.

7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego Niedzieli.

8. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – św. Martę

w środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

w czwartek – św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła,

9. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.