OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

15.12.2019 r.

1. III Niedziela Adwentu, nazywana w liturgii Gaudete – radujcie się, zachęca nas do radości. Jako wyznawcy Chrystusa cieszymy się nie tylko z bliskich świąt Narodzenia Pańskiego, ale przede wszystkim z możliwości poznania Mesjasza, który przychodzi do nas w każdej Mszy świętej, która pozwala oczekiwać we właściwej postawie na Jego ostateczne przyjście. Obejmujmy modlitwą tych, wśród których żyjemy, za których jesteśmy odpowiedzialni, aby nasze oczekiwanie na przyjście Pana umacniało wszystkich w wierze. Nieszpory o godz. 17.30.

Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Tak, jak w poprzednich latach, ofiary z opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, 17 grudnia, włącznie. Starajmy się uczestniczyć w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych, które pomagają nam przygotować się na święta Bożego Narodzenia
i przyjąć sakrament pokuty.

W ramach rekolekcji kandydaci do sakramentu bierzmowania będą mieli spotkanie po mszy wieczornej.

3. Z Adwentem są związane Roraty czyli msze święte poświęcone Matce Bożej, która jest naszą adwentową przewodniczką w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00.

4. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 5747 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na tę modlitwę.

6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym.

7. Do nabycia jest  Gość niedzielny i Niedziela oraz kalendarz parafialny na 2020 rok.

8. Odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem będą w sobotę, 21 grudnia, o godz. 9.00.

9. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: Teodora Rudna i Stanisława Brząkała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…