1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu. Stoimy niejako u progu świąt Narodzenia Pańskiego. Nasze czuwanie i oczekiwanie osiągają swoją pełnię. Nasza radość staje się pełniejsza, bo Odkupiciel nadchodzi. Warto, patrząc dziś na Maryję i Józefa, którzy przyjmują Zbawiciela postawić sobie pytanie o naszą gotowość na przyjęcie przychodzącego do nas Syna Bożego. Zapraszamy na nieszpory godz. o 17.30.

2. We wtorek, 24 grudnia, przeżywamy dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.  W trakcie wieczerzy wigilijnej, lub po niej starajmy się wspólnie  śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych. Nie ma mszy świętej o godz. 18.00. Pasterka o godz. 22.00. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

3. Zachęcamy do lektury tygodników Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Tygodniki te są powiększone o materiał na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, stąd podwyższona cena do 10 zł.

4. Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

w środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego,

w czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – msze święte tak, jak w każdą niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

w piątek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty,

w sobotę – święto św. Młodzianków, męczenników,