1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Drodzy parafianie,

Przeżywając Wielkanoc, jakże inną, ale równie błogosławioną, składamy Wam najlepsze życzenia. Pan Jezus zmartwychwstał dla nas pokonując śmierć, grzech, zło, przynosząc dar życia wiecznego, radość, nadzieję. Życzymy Wam radości wielkanocnego poranka z powodu tych niezwykłych darów, których tak bardzo pragniemy w tym trudnym czasie. Bądźcie świadkami Jezusa zmartwychwstałego w waszych domach, rodzinach, wobec wszystkich, którym będziecie składać wielkanocne życzenia. Umacniajcie Waszą wiarę i nadzieję czerpiąc je od Pana Życia, który jest ponad wszelkie troski. Niech każdy dzień będzie zasługą  na życie wieczne, byśmy na zawsze mogli śpiewać radosne Alleluja w niebieskim Jeruzalem, które jest naszym domem.

Wasi Duszpasterze

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny msze święte w naszej parafii o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

3. Następna niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o świętym Janie Pawle II, który ustanowił to święto przypominające bezgraniczną miłość Boga do nas.

Uczestnicząc we mszy świętej poprzez transmisję telewizyjną lub mediach internetowe, zachęcamy wszystkich, by korzystali z Komunii świętej duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

4. W kancelarii parafialnej są przyjmowani interesanci jedynie z bardzo pilnymi i nagłymi sprawami (pogrzeb).

5. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów o miłosierdzie nad nami. Codziennie od godz. 17.15 jest wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji. Zachęcamy do modlitwy.

6. W ramach wielkopostnego dzieła pomocy Caritas, tak, jak w ubiegłych latach, są rozprowadzane paschaliki wielkanocne. Cena małej świecy – 6 zł, dużej – 12 zł.  Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.