1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną – światowy dzień modlitw o powołania do kapłaństwa w Kościele. Mamy okazję do tego, by prosić Chrystusa zmartwychwstałego i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami będą przez swoją służbę troszczyli się o Lud Boży. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.

2. Od 20 kwietnia, na podstawie zarządzenia Rady Ministrów z 15 kwietnia 2020 roku w sprawie pandemii, w liturgii mszy świętej  w naszej parafii może uczestniczyć 23 osoby przy powierzchni kościoła wynoszącej 345 metrów kwadratowych. Przypominamy
o konieczności zachowania bezpiecznej odległości (2 metry), ze względu wymogi sanitarne.

Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu maską, maseczką lub innym materiałem (szal, chustka itp.), także podczas trwania obrzędów liturgicznych. Dotyczy to również usługujących (lektorzy, ministranci itd.). Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni oraz organiści, i to tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego.

Twarz odsłaniamy  bezpośrednio przed przyjęciem Komunii świętej nie dotykając zewnętrznej części maseczki, następnie ją zasłaniamy.

3. Uczestnicząc we mszy świętej poprzez transmisję telewizyjną lub mediach internetowe, zachęcamy wszystkich, by korzystali z Komunii świętej duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

4. W kancelarii parafialnej są przyjmowani interesanci jedynie z bardzo pilnymi i nagłymi sprawami (pogrzeb).

5. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem oraz o urodzajny deszcz, by nikt nie cierpiał głodu i pragnienia. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów i Stwórcę o miłosierdzie nad nami. Codziennie od godz. 17.15 jest wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji. Zachęcamy do modlitwy.

6. Dziękujemy bardzo naszym strażakom z OSP w Sobieszowie za wykonanie dezynfekcji kościoła w ubiegłą niedzielę. Strażacy będą dezynfekować kościół każdego tygodnia.

7. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – św. Floriana, męczennika,

w środę – św. Apostołów Filipa i Jakuba,

w piątek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Gagatek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…