1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku. Liturgia przywołuje nam dzisiaj na myśl obraz  winnicy, nieodłącznie związanej z ojczystą ziemią Jezusa. My wszyscy jesteśmy powołani do pracy w tej winnicy, do owocowania plonem wiary, nadziei i miłości. Niech Eucharystia, w której uczestniczymy da nam siłę, abyśmy sprostali temu powołaniu.

Po mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych i ósmych. Obecność obowiązkowa.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  Na ten cel złożyliśmy 799,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na tę modlitwę.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie o godz. 17.30.

6. W sobotę, 10 października o godz. 10.00 Skauci Europy spotykają się na świętowanie Dnia Papieskiego. Po Mszy świętej przejście szlakiem papieskim na Chojnik. Zachęcamy do wspólnego uczczenia św. Jana Pawła II.

7. Trwajmy w modlitwie prosząc o uwolnienie od pandemii koronawirusa. Pamiętajmy o stosowaniu norm sanitarnych dotyczących pandemii w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.

8. W następną niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 zostanie zaprezentowana grupa formacyjna i modlitewna Domowy Kościół.

9. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

w środę – wspomnienie NMP Różańcowej,

11. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności Maria Patuszczyk i Krystyna Bieniek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…