1. Przeżywamy dziś XXIX niedzielę w ciągu roku, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Misja to posłanie, to sprawa wiary, to przyjęcie posłania. Przyjmijmy na nowo prawdę o naszym chrzcielnym wybraniu i posłaniu. Niech Tydzień Misyjny rozbudzi w nas pragnienie troski o ewangelizację świata.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dzień Papieski, wspierając modlitewnie i materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Zebraliśmy 2033 zł.  Bóg zapłać. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.

3. Taca z poprzedniej niedzieli była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszej świątyni.  Złożyliśmy na ten cel 6000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Odpowiadając na apel Biskupa Legnickiego o trwanie na modlitwie w czasie pandemii, wracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na tę modlitwę.

6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie o godz. 17.30.

7. Trwajmy w modlitwie prosząc o uwolnienie od pandemii koronawirusa. Pamiętajmy o stosowaniu norm sanitarnych dotyczących pandemii w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.

8. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

10. Informujemy, ze zgodnie z ustaleniami przyjętymi wspólnie z  rodzicami, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczą pięciokrotnie w modlitwie różańcowej. Dodatkowa obecność dzieci na nabożeństwie różańcowym wynika jedynie z woli samych dzieci i ich rodziców.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności Bolesław Kapusta i Dariusz Mastalarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…