1. Przeżywamy dziś Niedzielę – Dzień Pański. Każda niedziela tego okresu przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na sąd, o powszechnym zmartwychwstaniu. On przychodzi i dzisiaj. Trzeba nam mądrych oczu, abyśmy Go zauważyli, usłyszeli, gdy uczy nas swoim Słowem i przychodzi w czasie Eucharystii.

2. W środę nasza parafia obchodzi święto patronalne  św. Marcina. W tym roku ze względu na pandemię msza święta odpustowa zostanie odprawiona w dolnym kościele o godz. 12.00.

3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie od godz. 17.00. Módlmy się
o ustanie pandemii, za chorych, personel medyczny, za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa.

4. W tym roku, ze względu na pandemię,  możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych przez cały listopad.

5. Na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego są wyłożone karty wypominkowe. Prosimy o wpisywanie imion męskich i żeńskich w mianowniku. Zachowujemy porządek modlitwy za zmarłych wg dni tygodnia.

6. Od 2 listopada o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

7. Pamiętajmy o stosowaniu norm sanitarnych dotyczących pandemii w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.

8. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

w poniedziałek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie,

we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża,

w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości Ojczyzny.

w czwartek – wspomnienie św. Jozafata , biskupa i męczennika,

w piątek – wspomnienie pierwszych męczenników polski – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,