1. Zgromadzeni we wspólnocie Kościoła, która oczekuje na narodzenie Zbawiciela przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Bóg jest zawsze wierny swoim obietnicom. Dał nam Swojego Syna, abyśmy żyli i razem z Nim zmartwychwstali. Prośmy w czasie tej Eucharystii, byśmy potrafili przyjąć Jezusa do naszych serc.

2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace konserwatorskie w parafii. Złożyliśmy na ten cel 4315 zł. Bóg zapłać za wsparcie tych prac.

3. W poniedziałek odwiedzimy chorych w naszej parafii od godz. 9.00.

4. Msze święte roratnie są odprawiane do środy włącznie o godz. 18.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, która pomaga nam czuwać w Adwencie.

5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie od godz. 17.00. Módlmy się we wszystkich ważnych dla nas intencjach.

6. Można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

7. Do nabycia są świece w ramach adwentowego dzieła pomocy dzieciom prowadzonego przez Caritas Polska. Cena – 6 zł mała świeca i 15 zł duża świeca.

8. W czwartek przeżywamy dzień wigilii Bożego Narodzenia. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.  W trakcie wieczerzy wigilijnej, lub po niej starajmy się wspólnie  śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych. Nie ma mszy świętej o godz. 18.00.

Pasterka o godz. 22.00. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

9. Zachęcamy do lektury tygodników Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

w sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – msze święte tak, jak w każdą niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Zofia Andrzejewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…