1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest pytaniem o nasze pragnienie osobistej świętości. Jezus wstępując do nieba zaprasza każdego z nas, abyśmy razem z Nim tam poszli. Jednak to od nas zależy, czy pójdziemy za Nim tą drogą. Abyśmy mieli siły potrzebne do pójścia za Nim, On wciąż zstępuje z nieba i daje nam siebie w Komunii świętej.  Otwórzmy serca na Jego działanie.

2. Taca z ubiegłejej niedzieli była przeznaczona na prace konserwatorskie w naszej parafii. Złożyliśmy na ten cel 4883 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Maryi.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

5. Przypominamy, iż czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 30 maja.

6. W niedzielę, 23 maja o godz. 11.30 i 13.00, w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii świętej. W tym dniu msze święte o godz. 10.30 i 12.00 zostaną odprawione w kościele św. Marcina. Ze względu na ograniczenie dotyczące liczby wiernych obecnych w kościele, msza święta o godz. 11.30 i 13.00 jest przeznaczona jedynie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli

8. Organizacja Green Office Ecologic, współpracująca ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw” Pro Missio”, organizuje zbiórkę elektrośmieci, które zostaną odebrane 22 maja o godz.11.00 w parafii.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny podlegający zbiórce prosimy dostarczać najpóźniej do 21 maja do parafii.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności Edward Hyc i Józef Moskal. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…