1. Eucharystia to spotkanie w rodzinnym domu, na które Bóg zaprasza nas, swoje dzieci, przez swojego Syna. Nie tylko chce nam dać chwilę oddechu pośród codziennych zmagań i trosk, ale obdarza nas siłą do walki z przeciwnościami i grzechem, karmiąc nas Ciałem i Krwią Chrystusa. Otwórzmy serca na dar Jego umacniającej obecności pozwólmy, aby jego łaska zaowocowała w nas radosnym dziękczynieniem.

2. Od 1 czerwca czcimy Najświętsze Serce Jana Jezusa, w którym widzimy Boską i ludzką miłość naszego Zbawiciela. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego codziennie o godz. 17.30.
W czasie oktawy Bożego Ciała, na zakończenie nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa – procesja z Najświętszym Sakramentem. Włączmy się we wspólne uwielbienie Chrystusa obecnego w Eucharystii.

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego błogosławieństwo wianków i ziół.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.

4. Od niedzieli 30 maja do 11 listopada, msza święta o godz. 9.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

5. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli

we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej,

w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne naszej świątyni,

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,