1. „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie” (Łk 13,3) – przestrzega nas Jezus w Ewangelii. Czas Wielkiego Postu jest wezwaniem do podjęcia duchowego wysiłku, który zaowocuje naszym nawróceniem. Nie możemy być jak nieurodzajne drzewo, które tylko wyjaławia ziemię. Można bowiem ostatecznie stracić szansę zbawienia. Prośmy więc Chrystus, aby pobudził nas do działania i dał nam siły do walki z naszymi słabościami.

2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 5830 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym.

4. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego zbawienia. W piątki jest odprawiana droga krzyżowa –o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.15 dla dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnego przeżywania cierpienia Chrystusa dla naszego zbawienia.

5. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski.

Trwając w jedności z Ojcem Świętym Biskup Legnicki zachęca Przewielebnych Księży Proboszczów do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi we wszystkich parafiach naszej diecezji na zakończenie wieczornej Mszy świętej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Biskup Andrzej Siemieniewski dokona tego aktu w dniu 26 marca o godz. 15.00 przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

W naszej parafii dokonamy aktu zawierzenia 25 marca na zakończenie mszy świętej o godz. 18.00.

w piątek – uroczystość Zwiastowania NMP.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Skwarek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…