1. Wielki czterdziestodniowy post, to święty czas pokuty, czas pracowitego powstawania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia, czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim z Kościołem, abyśmy mogli godnie przeżywać Święta Paschalne. Słowo, którego będziemy słuchać i Eucharystia, której sprawowanie rozpoczynamy, niech nas wewnętrznie oczyszczą i otworzą na dar pokoju serca, który przychodzi w sakramencie pojednania i pokuty.

2. W poniedziałek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym.

4. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego zbawienia. W piątki jest odprawiana droga krzyżowa –
o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.15 dla dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnego przeżywania cierpienia Chrystusa dla naszego zbawienia.

5. Wielki Post jest okresem, w którym przez post, modlitwę i jałmużnę przychodzimy z pomocą potrzebującym. Bardzo dziękujemy za wsparcie działań Caritas na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w niedzielę, 27 lutego i w Środę Popielcowa oraz te, które otrzymaliśmy od indywidualnych darczyńców. Dziękujemy również za dary rzeczowe. Wszystko to przeznaczamy na pomoc uchodźcom. W wielu parafiach, dekanatach, domach zakonnych na terenie naszej Diecezji przybywa coraz więcej uciekających przed wojną. Dlatego bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez wojnę, która odbędzie się w Niedzielę Palmową (10 kwietnia).